Questy w AoC

przez , 07.gru.2010, w Ze świata Conana

Witam na moim blogu o Conanie. Dzisiaj chciałbym napisać więcej na temat questów w Age of Conan. Potrzebny mi jest dobry laptop do gier bo inaczej nie odpalę AoC i w ogóle :/ grrr ale laptop do gier to rozkina na nieco inny dzień. Ogólnie questy możemy podzielić na dwie grupy: zwykłe i tzw. destiny. Zwykłe questy wykonujemy jak w każdej grze MMORPG dla doświadczenia, kasy i nagród. Ilość qusetów w grze jest naprawdę spora i na pewno starczy nam ich do samego końca – czytaj osiągnięcia lvlu 80. Oczywiście mamy w tej grze zarówno questy dla pojedynczych graczy jak i questy grupowe lub w questy w dungeonach. Twórcy gry chcieli stworzyć grę, która jest prawdziwym wyzwaniem dla graczy i faktycznie tak jest. Moby w dungeonach i bossowie zarówno z dungeonów jak i z grupowych questów są naprawdę silni i nawet jak postać gracza ma przewagę 8 lvli to można mieć spore problemy. Ciekawe w nich jest to, że moby w tych specjalnych strefach mają taki sam lvl jak postać, która do nich wchodzi, więc jeśli dostajemy nowy poziom to moby w tej lokacji będą miały również poziom wyżej ( tak nawiasem mówiąc dobra torba na laptopa to w sumie też byłby niezły pomysł a jak jest torba na laptopa to i musi być tania). Jednak mając do wyboru tylko 8 questów bardzo szybko wykonywanie ich staje się nudne i monotonne. 5 powtarzalnych można zrobić w pojedynkę, natomiast 3 są questami grupowymi, w tym przypadku moby mają taki lvl jak postać, która pierwsza weszła do strefy. Robi się je zawsze tak samo i bardzo szybko można rozgryźć gdzie jaki mob stoi i gdzie jaki patrol chodzi. Natomiast destiny questy są questami, które rozwijają nam fabułę gry i możemy je robić tylko po osiągnięciu konkretnych lvlów. Owe questy wysyłają nas na nowe lokacje, na których dobrze się lvluje na właśnie osiągniętym lvlu. Oprócz tego w tych questach można zdobyć naprawdę dobre nagrody i można po ich zakończeniu dodatkowo podnieść sobie statystyki.

W wypadku mojej postaci Ranger były to: zwiększenie obrażeń, zwiększenie ilości staminy(potrzebnej do używania combo) lub zwiększenie regeneracji staminy. Każda z klas ma trzy możliwości do wyboru, które można podnieść za każdym razem jak kończymy questa destiny, który zazwyczaj jest 4-7 stopniowym chainem. Dla fanów Conana dodam, iż w okolicach 65-70 lvla dostajemy questa, który zaprowadzi nas przed oblicze samego króla Conana, który to będzie również powierzał nam questy.

Muszę jednak podkreślić, że twórcy odrobinę nie wyważyli gry, bowiem powyżej lvlu 50 mamy kilka niewielkich luk (przedział 2-3 lvli). Te luki polegają na tym, że udało nam się zrobić wszystkie questy w danej strefie, a jesteśmy jeszcze odrobinę za słabi aby iść. W takiej sytuacji zostaje nam tylko grind mobów na starej lokacji, póki dają nam doświadczenie, albo robienie questów powtarzalnych – szkoda że nie mogę wygrindować torby na laptopa :/ …

Na lvlach 20-40 mamy ciekawą sytuację, gdyż ze względu na to jaką wybraliśmy nację postaci, jesteśmy wysyłani do jednej z trzech stref: Cymeria, Akwilonia(jeśli dobrze piszę polską pisownię) oraz Stygia. Każda z tych krain ma dwie strefy do lvlowania ( szkoda że zamiast lootu nie ma torby na laptopa. Jeśli mamy questy na szaro to nie zdobywamy już doświadczenia za moby ale nadal dostajemy doświadczenie za zrobienie questa.

Jednak ogólnie zdobywanie poziomów w Age of Conan jest sporym wyzwaniem i osoby, które szukają wyzwań powinny być zadowolone.


Komentowanie nieaktywne.