Conan może nie lubi Warhammera, ale Ty możesz spróbować

przez , 25.wrz.2010, w Gry i inne wieści

Witam was na moim blogu po straszliwie długiej przerwie. Wiele się zdążyło zmienić przez te miesiące. Tym razem chciałbym podzielić się czymś wyjątkowym. Jakiś rok temu wyszła gra planszowo-karciana pod nazwą Warhammer Invasion. Gra miała trochę czasu temu swoją oficjalną polską premierę, co oznacza że możemy zakupić ją w wersji polskiej pod nazwą Warhammer Inwazja. Muszę powiedzieć , że owe spolszczenie gry mnie strasznie rozbawiło w kilku download free strategy games miejscach, a już totalnie u orków np. karta „WAAAGH!” w wersji polskiej ma nazwę „ŁOMOOOT!”. Śmiałem się długo i to przez jakieś dwie-trzy minuty po przeczytaniu tego.

Stary Świat jest pełen masywnych królestw, morderczych wypraw i krwawych bitew w niekończącej się wojnie między Porządkiem a Destrukcją. Wieczni rywale walczą między sobą we pełnych furii walkach na zalanych trupami polach bitew próbując zdobyć władzę nad ziemiami. Szał bitewny ogarnia Orków, którzy są przeciw egzystencji wszystkich żywych free strategy games download istot. Kapłani Wojownicy Sigmara dzierżą swoje ogromne, ciężkie młoty przeciw splugawionym armiom Chaosu. Krasnoludzcy eksperci sprawdzają wytrzymałość fortyfikacji i murów, by móc obronić się przeciw wrogom. Siły Destrukcji szykują najazd z Północnych pustkowi by obrócić wszystko w nicość.

Tak czy siak, flash games strategy jest ogólnie prześwietna i naprawdę warta kasy. Lepsza nawet niż większość gier dostępnych na PC czy konsole. Właściwie rzadko nudzi, chyba że grasz zdecydowanie zbyt dużo w tą grę. Ale nawet jak ci się znudzi, możesz spróbować gry inną frakcją. To jest nawet o tyle świetnie pomysł, że dzięki temu poznasz w lepszy sposób cudze karty. Choć właściwie tego jesteś w stanie się nauczyć poprzez wielokrotne rozgrywki przeciwko temu samemu przeciwnikowi czy też rasie.

Każda wojna rozpoczyna się od wzmacniania własnego imperium. Ogólnie mówiąc, karty Jednostek służą do inwazji na wroga lub obrony stref. Karty Wsparcia dają możliwość dawania ci bonusów podczas bitew. Są to zabudowania czy też rozmaite rpg strategy games bronie. Są jeszcze karty Taktyk, które właściwie użyte są w stanie odwrócić losy toczących się walk. Zachowując zimną krew podejmując decyzje, ponieważ są kluczowe gwarantuje się zwycięstwo. Jak wspomniałem lub nie, każda z frakcji jak i ich kombinacje dają nam rozmaite strategie. Najwspanialszy przywódca odkryje je wszystkie. Poza tymi wszystkimi kartami, warto od czasu do czasu wykorzystać karty Misji. Każdą kartę w Warhammer Invasion można wykorzystać też do rozbudowy królestwa. Często odpowiednia ilość rozbudowań odblokowuje unikalne zdolności co poniektórych kart.

Osobiście, mi się perfekcyjnie gra Orkami. A rasa krasnoludów jest mniej więcej taka sama jak w innych grach ze świata Warhammer’a. Są w sumie defensywne i ciężko jest dokonać najazdu nimi w takiej samej skali i tak silnie jak Orkowie. Imperium jest też fascynujące, ponieważ ma naprawdę sporą ilość Taktyk, co pozwala na ciekawą rozgrywkę z oponentem. A Chaos? Chaos jest w sumie ciężki do gry w podstawowej wersji free online strategy games.

Właściwie to każda ze stref jest istotna, ale kluczowa decyzja w którą inwestować, należy wyłącznie do głównego gracza


Komentowanie nieaktywne.